Wbrew temu co możemy przeczytać na niejednym forum Internetowym, najtańsze kredyty gotówkowe istnieją i są dostępne na polskim rynku. Sekret tkwi w dopasowaniu kredytu do osobistych warunków kredytobiorcy. Historia kredytowa, zatrudnienie, wiek oraz wysokość dochodów to klucz do taniego kredytu gotówkowego.
Poszukiwania kredytowe mogą nastręczać problemów wielu pożyczkobiorcom. Czasochłonność, dużo formalności… Można się zniechęcić, dlatego warto sięgnąć po rankingi. Tam znajdziemy potrzebne informacje, które pozwolą wyeliminować kredyty najdroższe, by skupić się na ofertach najbardziej interesujących.
Zestawienie najlepszych
Na dany moment najtańsze kredyty gotówkowe proponują takie banki, jak Allianz Bank, Polbank, Getin Noble Bank oraz ING. Dla kwoty 1 tys. PLN na okres spłaty 12 miesięcy rzeczywista stopa oprocentowania kredytu mieści się w przedziale od 15,96 do 19,76 proc. Przy czym prowizja w zależności od banku albo jest albo jej nie ma. W Allianz Banku uzyskamy kredyt bez prowizji. Polbank oraz ING oferuje 3 proc. prowizji, zaś Getin Noble Bank już 4,99 proc. Przy takich parametrach średnia miesięczna rata kredytu wynosi ok. 91,27 PLN. Dla porównania jeszcze tak nie dawno, na przełomie grudzień-styczeń 2010/2011, najtańsze kredyty gotówkowe można było uzyskać w PKO BP oraz w Citi Handlowym, gdzie przy prowizji odpowiednio 5 oraz 2,5 proc. Średnia miesięczna rata wynosiła 94,71 PLN.
Tanio nie w banku?
Kredyt gotówkowy można również zaciągnąć w pozabankowej instytucji finansowej. Podstawową kwestią jest rozstrzygnięcie jaki kredyt chcemy zaciągnąć. Nie ulega wątpliwości, że najtańsze kredyty gotówkowe nie należą do grona tych najszybciej zaciąganych. Do liderów pozabankowych pożyczek zaliczyć można SKOKi lub brokerów kredytowych. Tylko czy zależny nam na szybkości czy korzystnych warunkach? Wśród liderów bankowych pożyczkodawców obsługa klienta jest relatywnie szybka, a dodatkowo korzystne warunki spłaty pożyczki przyciągają większą rzeszę kredytobiorców. Niemniej jednak pozabankowe kredyty są cieszą się zainteresowaniem, chociaż ich oprocentowane jest dużo wyższe.