Proces przyznawania kredytu z dopłatą jest bardzo podobny do tego, który określany jest mianem tradycyjnego. Kredyt preferencyjny został jednak przez ustawodawcę ograniczony poprzez ilość możliwych beneficjentów. Kredytobiorca musi bowiem spełnić pewne warunki, aby móc ubiegać się o tego rodzaju pożyczkę.
Rządowy program oferuje preferencyjne kredyty z dopłatą ze Skarbu Państwa na zakup mieszkania lub domu. W ramach programu Rodzina na swoim o kredyt z dopłatą mogą ubiegać się małżeństwa, osoby samotnie wychowujące dziecko – małoletnie lub uczące się w szkołach, które nie ukończyło jeszcze 25 lat oraz single. Ów kredyt możliwy jest w przypadku kiedy żadna ze stron nie była uczestnikiem innego kredytu z rządową dopłatą. Warunkiem obligatoryjnym, który udostępnia nam wrota do kredytu Rodzina na swoim jest brak posiadania innej nieruchomości. Finansowany, który w dniu przyznania kredytu preferencyjnego jest w trakcie wynajmu mieszkania zmuszony jest do wypowiedzenia umowy najmu. W przypadku kiedy posiada spółdzielcze lokatorskie prawo do mieszkania musi zobowiązać się do wypowiedzenia członkostwa w spółdzielni mieszkaniowej. Kredyt Rodzina na swoim przeznaczony jest dla osób poniżej 35 roku życia. W kontekście małżeństwa liczy się wiek młodszego współmałżonka. Ów kredyt może zostać spożytkowany wyłącznie na zakup nieruchomości. Jesteś zainteresowany kredytem Rodzina na swoim, ale nie wiesz gdzie udać się po rządową dopłatę? Poniżej przedstawiamy listę banków, które są członkami programu: Bank PKO BP, SKOK, Gospodarczy Bank Wielkopolski, Bank BPS S.A.
Bank Polskiej Spółdzielczości, Bank Pocztowy S.A., Bank Pekao – Polska Kasa Opieki, Mazowiecki Bank Regionalny S.A., Alior Bank S.A., DomBank Hipoteczny, Pekao Bank Hipoteczny S.A. ,Bank Przemysłowo Handlowy ,Getin Noble Bank, Euro Bank S.A. , City Handlowy, Bank Zachodni WBK S.A. etc